Blog Detayı

Evde Bakım ve Destek Sistemi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım ve Destek Sistemi Tamamlandı

Biges, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nca yürütülen YADES (yaşlı destek programı) kapsamında destek gören, sağlık alarm, sosyal alarm ve ev güvenlik çözümlerinin tümünün bir araya geldiği "Evde Bakım ve Destek Otomasyon Sistemi" projesini başarıyla teslim etti.

Biges'in geliştirdiği teknoloji ve "Proje İş Ortaklığı" kapsamında Kahramanmaraş Çözüm Ortağımız Tetra Güvenlik’in katkıları ile tamamlanan projede, 65 yaş üstü yalnız yaşayan vatandaşlarımızın evlerindeki yaşam kalitesinin ve güvenliğinin artırılması hedeflenmiştir.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde "Akıllı Yaşlı Bakım ve Koordinasyon Merkezi" çatısı altında kurulan profesyonel çağrı merkezi ile belediye esenlik hizmetleri, vatandaşlara yönelik acil durum hizmetleri, sağlık denetimi (akıllı ilaç kutusu, şeker ve tansiyon hastalıklarının uzaktan ölçümü) ve ev güvenlik (gaz, duman, su baskını) çözümleri tek bir otomasyon sistemi üzerinden sağlanmaya başlamıştır. Biges mühendislerinin geliştirdiği özel yazılım sayesinde tüm bu çözümler belediyenin kendi operatörleri ile izlenmekte, acil durumlarda yönlendirme yapılmakta veya müdahale edilebilmektedir.

Evde Bakım ve Destek Otomasyon Sistemi olarak adlandırılan ve kamu hizmeti niteliğindeki bu tür projelere öncülük eden Biges, Kahramanmaraş Belediyesi için geliştirdiği yeni projesi ile ar-ge alanındaki başarılarına bir yenisini daha eklemiştir.

Yorumlar

Konu Hakkında Yorumlarınız