Yangın Algılama ve Södürme Sistemleri

Yangın Algılama Alarm Sistemleri ile Aerosol Gazlı Yangın Södürme Otomasyon Çözümleri.

Güvenlik sistemlerinde öncelik sıralaması yapıldığında ilk sırada önlem alınması gereken konunun yangın algılayıcı ve önleyici sistemlerin olduğu bilinmektedir.Güncellenen yasalar ile birlikte iş güvenliği kapsamında son yıllarda konunun hassasiyeti ön plana çıkartılmıştır...

Projelerimizde müşterilerimizin talepleri doğrultusunda hareket ederken konunun hassasiyeti ve önemini daima göz önünde bulundurarak dünyaca kabul görmüş marka ve ürünlerle çözümler sunmaktayız..

Yangın algılama alarm sistemleri,panel ve destekleyici ürünler konusunda İspanyol Global Fire Equipment ile,Söndürme sistemleri olarak ise avrupa ve dünyada tek olan UL Sertifikalı FirePro® teknolojilerini kullanmaktayız.Server Odalarından Data Center'lara,Arşivlerden tarihi eser ve müzelere,Fabrika depolarından Jeneratörlere Trafo odaları ve Elektrik Panolarına Yangın riskinin bulunduğu bütün noktalara uygun çözümler üretebilmekteyiz.

FirePro® aerosol yangın söndürücüler ve yangın söndürme sistemleri, (yangınların EN2 Standart sınıflamasına göre) B, C ve F yangınları ve gaz patlamaları ve toz / hava karışımları önlenmesi için A sınıfı bastırılması için tasarlanmıştır.FirePro® aerosol yangın söndürücüler ve yangın söndürme sistemleri yağlar gaz ve sıvı yangınları söndürme de etkili olup aynı zamanda doğal gaz, petrol ürünleri, yanıcı yağlar sonucu oluşan olaylarda çok etkilidir.Aerosol nasıl çalışır? Genel olarak yangın, O, H, OH radikallerinin zincirleme reaksiyonları sonucu ortaya çıkar. Aerosolün birinci adımında inert gazlar (N2, H2O, CO2) mikro boyutlarda başta K2CO3 içeren partiküller ortaya çıkarır. Aerosolün ikinci adımında ise söndürme işlemi başlamıştır, ortaya çıkan potasyumun çeşitli formasyonları hızla K2CO3’ten ayrılarak daha iyonik ve bileşik oluşturma isteğinde oldukları yangın radikalleriyle ( C, H, OH ) kararlı bileşikler (KOH vb.) oluştururlar ve yangın oksijeni boğmadan söndürülür.Aerosol Halon, Novec, FM200'e kıyasla düşük maliyetli bir alternatiftir. En yeni sabit piroteknik olmayan bir üretim olan aerosol aktivasyon ile hızlı bir şekilde yayılan, oldukça verimli ve son derece etkili söndürücüdür.

Süreçlerimiz

  • Müşteri Taleplerinin Alınması.
  • Keşif - Projelendirme.
  • Proje Onayı - Operasyon Yönetimi.
  • Sistem Kurulumu - Devreye Alma.